Ugrás a fő tartalomra

Pikáns, gluténmentes káposztás tészta

Férjemmel úgy döntöttünk, hogy elhagyjuk az étrendünkből a glutént. Pánikra azonban semmi ok, szerencsére vannak nagyon jó kis alternatívák a helyettesítésére. Rizstésztából például kiválóan elkészíthető bármilyen, hagyományos módon ismert tésztaétel. 😉

Hozzávalók:
  • 1 fej káposzta,
  • 3 fej hagyma,
  • 2 csomag rizstészta,
  • 8 evőkanál kókuszzsír,
  • 3 teáskanál só,
  • őrölt bors (bőőőven),
  • füstölt pirospaprika,
  • Erős Pista (a bátrabbaknak)

Elkészítés:
A tésztát kicsit összetördeltem, hogy ne legyen spagettitészta hosszúságú, majd lobogó sós vízben 8 percig főztem, és leszűrtem. (A tésztavizet eltettem későbbre, kb. 1 liternyit.)
Felkockáztam a hagymát és a káposztát is. Utóbbi vészesen nagy mennyiségnek tűnt, de ennyi tésztához végül nem lett sok.

Elővettem egy nagy fazekat, és a kókuszzsíron kicsit megfonnyasztottam a hagymát. Ehhez először a káposzta harmadát adtam, majd sóztam, borsoztam, löttyintettem egy keveset a tészta leszűrt levéből, és kb. 5 percig főztem közepes lángon. Közben néha átkevertem. Ezután jött a következő egyharmadnyi rész, megint egy kis tésztalé, és újabb 5 perc főzés. Végül a maradék káposzta is a fazékba került, valamint a tészta leve, a pirospaprika és a csípős is.

Az egészet addig főztem, amíg a nagyobb káposztakockák még enyhén roppanósak maradtak.
Közben észrevettem, hogy a leszűrt tészta olyan állapotba került, ami valamilyen lé után kiáltott. Erre igen alkalmas volt a megfőtt káposzta leve, amiből adtam hozzá néhány levesszedőnyivel.

Elővettem egy serpenyőt, és egy kevéske kókuszzsíron alaposan lepirítottam benne egy rész káposztát. Ezt a műveletet még kétszer megismételtem. Így sokkal jobb ízt kapott az elkészült étel.
Jó étvágyat hozzá!

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Az erőleves legyen veled

Ezekben a hideg időkben bizony meg kell támogatnunk a szervezetünket valami jóóóóó erős étellel. 😀 Remek alternatíva erre egy tányér forró, csípős erőleves, amelybe extra mennyiségű zöld hozzávalót főztünk bele. Remek szolgálatot fog tenni immunrendszerünk erősítésére, ellenállóképességünk növelésére. És persze az ízélmény sem elhanyagolható szempont. 😉 Hozzávalók: 5 nagy fej hagyma, 1 csomag vegyes zöldség, 1 csomag spenót, 3 evőkanál kókuszzsír, 3 teáskanál só, 2 teáskanál Erős Pista, 1 teáskanál őrölt gyömbér Elkészítés: Nekiveselkedtem, és a hagymákat félkarikákra vágtam. Egy edényben felhevítettem a kókuszzsírt, amelyen néhány perc alatt átfonnyasztottam a hagymát. Közben elkevertem a sóval és a gyömbérrel. Következett a sorban a vegyes zöldség és a spenót, majd az Erős Pista. Mind a fazékba kerültek, és rögvest fel is öntöttem az egészet 2 liter vízzel. Forrástól számítva 25 percig főztem. Jó étvágyat hozzá, és jó egészséget kívánok! 💓

Zelleres-babos "humusz"

Amikor a gyorsaság az elsődleges szempont, tökéletes ez a recept. Ezenfelül tápláló, könnyen beszerezhető alapanyagokból készül, és istenien finom! A receptről készült videó itt tekinthető meg:  Zelleres-babos "humusz" Hozzávalók: zellerlevél, 2 doboz csicseriborsó konzerv (lé nélkül), 1 doboz babkonzerv, 2-3 evőkanál őrölt lenmag, 1 evőkanál mustár, 2 teáskanál só, füstölt pirospaprika, őrölt kömény, őrölt bors Elkészítés: A hozzávalókat egész egyszerűen tálba raktam, és alaposan eldolgoztam botmixerrel. Jó étvágyat hozzá!

Élesztőpástétom

Oké, a neve talán elrettentő ennek a receptnek (fővés közben a szaga nemkülönben), ám higgy nekem, kipróbáltam többször is, és azt kell mondjam, hogy mennyei! Egy éjszakát pihentetve a hűtőben csodásan összeérnek az ízek, és az élesztőszag is eltűnik belőle. Hasznos információként megjegyezném, hogy nálam az egy bögre az pontosan 2,5 dl-t jelentett. Amint az a bejegyzés végén látható lesz a fotón, bizony egy receptnél nagyon nem mindegy, hogy mekkora is az a bögre. 😅 Hozzávalók: 1 bögre zsemlemorzsa, 1 dl hidegen sajtolt napraforgóolaj, 2 fej vöröshagyma, 4 gerezd fokhagyma, 1 csomag élesztő (50 g-os), 1 bögre víz, 2 teáskanál só, őrölt bors, 1 teáskanál pirospaprika, 2 teáskanál őrölt kapor Előkészületek: A vöröshagymát apró kockákra vágtam, a fokhagymát megpucoltam és lezúztam. A bögrényi vízben elkevertem az élesztőt, és szép sorban beleszórtam az összes fűszert. Elkészítés: Egy serpenyőben felhevítettem az olajat, és aranybarnára pirítottam benn